استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
سوداگران مرگ، نهاد خانواده را هدف قرار داده اند 1398/04/31
معاون سیاسی استاندار سمنان:
سوداگران مرگ، نهاد خانواده را هدف قرار داده اند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

‍ حبیب اله خجسته‌پور در همایش تقدیر از فعالین مبارزه با مواد مخدر استان، گفت:سخنان ارائه شده از سوی زوج بزرگواری که از دام اعتیاد نجات پیدا کرده اند، بهترین پیام برگزاری این همایش می باشد ، آنان اثبات کردند که می شود دوباره به کانون گرم خانواده همراه با کسب سلامتی بازگشت؛ امیدواریم هر یک از شما بزرگواران که تجربه تلخ اعتیاد را داشتید، بتوانید سفیران موفق در عرصه مبارزه با مواد مخدر باشید.
وی افزود:امروز در جهان تقاضا برای مواد مخدر، در حال افزایش است و شاهد هستیم که انواع مواد مخدر و روانگردان ها. در برابر جوانان و نوجوانان قرار داده شده و متاسفانه در کنار این موارد شاهد کاهش سن مصرف نیز هستیم.
معاون استاندار سمنام با بیان اینکه همه این موارد زنگ خطری برای تک تک ما به عنوان انسانهایی است که در این جامعه زندگی کرده و در برابر خود، خانواده و اطرافیان مسئول می باشیم، گفت: به خصوص افرادی که مسئولیت اداری دارند، در این خصوص باید دغدغه های جدی تری داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید هوشیار باشیم، چرا که روی شاید این بلای خانمان سوز، درب خانه تک تک ما را به صدا در بیاورد، خاطر نشان کرد: کشور ما با شرایط خاصی که دارد، بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد چرا که ما همجوار با کشورهایی هستیم که مواد مخدر را تولید می کنند و این مساله ایجاب می کند که بیشتر هوشیار باشیم.
خجسته پور اذعان داشت: بحران هویت در بین جوانان و تغییر سبک زندگی برای انتخاب طعمه از بین جوانان و نوجوانان یکی از آسیب های جدی است که باید به آن توجه داشت؛ابزاری که می تواند باعث رشد و توسعه کشور باشد، امروز باعث شده تا ارتباط موثر میان اعضای خانواده کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: این مهم باعث می شود تا نوجوانان و جوانان با فاصله گرفتن از محیط گرم خانواده به سمت این بلای خانمان سوز گام بردارند؛ آماری که در خصوص شیوع مواد مخدر در کشور و استان اعلام شد، زنگ خطری است که باید تلاش کنیم تا با این بلای خانمان سوز مبارزه کرده و بتوانیم خسارت ها و پیامدهایی که از مصرف این بلای خانمان سوز بوجود می آید را کاهش دهیم.
معاون سیاسی استاندار سمنان با بیان اینکه نظام‌جمهوری اسلامی خوشبختانه
در بحث مقابله با عرضه مواد مخدر، بسیار خوب و مطلوب عمل کرده است، بیان داشت: در راه مبارزه با مواد مخدر در کشور تا امروز 3800 شهید تقدیم شده است و جوانان این مرز و بوم جان خود را تقدیم کردند تا از عرضه مواد مخدر در کشور جلوگیری کنند.
وی ادامه داد:همچنین در این مسیر 12 هزار نفر به درجه جانبازی نائل آمدند و همه اینها نشان دهنده این است که یک عزم جدی در بحث مقابله با مواد مخدر در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد که باید از نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی به دلیل اقدامات موثرشان در این خصوص تقدیر و قدردانی کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه در زمینه تقاضای مواد مخدر نیز اقدامات پیشگیرانه بسیار خوبی در حال انجام است، گفت: اقدامات درمانی و حمایت های اجتماعی، توسعه مشارکت های مردمی، صیانت از بهبود یافتگان و مهم تر از همه این موارد، علمی کردن مبارزه با مواد مخدر از جمله اقداماتی است که در این حوزه در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: سوداگران مرگ برای توسعه و ترویج استفاده و توزیع مواد مخدر، از روش های جدید استفاده می کنند که ما نیز باید برای مبارزه با این موارد،از روشهای جدید و نوین بهره ببریم.
خجسته پور تاکید کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد؛روش های گوناگونی را در این حوزه در طول 4 دهه از عمر با برکت نظام نقدس جمهوری اسلامی تجربه کردیم که نیاز است همراه با اجرای این روشها، از روشهای جدید و اجتماعی برای مقابله با مواد مخدر استفاده کنیم.
وی گفت: سازمان های مردم نهاد، تشکل های مردمی و هرکسی که بحث مبارزه با مواد مخدر دغدغه ذهن او است و سلامت افراد جامعه برایش اهمیت دارد، می تواند در این حوزه تاثیر گذار باشد؛
باید به گونه عمل کنیم و سیاستگداری و برنامه ها به سمتی باشد که در وهله اول با تقاضای مصرف این بلای خانمان سوز مبارزه کرده تا در صورت وجود مواد مخدر، متقاضی برای مصرف آن وجود نداشته باشد.
تعداد بازدید: 374
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal