استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
منافع آنی قاچاقچیان، به اقتصاد و اجتماع کشور لطمه وارد می کند. 1398/04/11
معاون سیاسی استاندار:
منافع آنی قاچاقچیان، به اقتصاد و اجتماع کشور لطمه وارد می کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
 حبیب اله خجسته پور در کمیسیون ‌مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گفت: کسانیکه وارد عرصه قاچاق می شوند غافل از اینکه سود آنی و زودگذر آنها به اقتصاد کشور و اجتماع ضربه وارد می کند، به دنبال کسب سود های هنگفت، آنی و زودگذر هستند.
وی با بیان اینکه اگر ما به دنبال تقویت حوزه اقتصاد، تولید و اشتغال و کاهش آمار بیکاری هستیم، باید در تمام ‌زمینه ها، از جمله قاچاق کالا و ارز مبارزه کنیم، خاطر نشان کرد:با توجه به نوسانات ارزی که در کشور داریم و گاه با بالا رفتن قیمت ارز، ما شاهد قاچاق معکوس نیز در کشور بودیم که نیازمند توجه ویژه است.
معاون استانداد تاکید کر: از ابتدای سال و با بحث فصل برداشت گندم، جلسات متعددی در خصوص نظارت بر خرید و فروش و ورود و خروج گندم در استان برای حفظ قوت مردم انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در بحث فصل برداشت گندم، خوشبختانه با اقدامات ‌انجام شده اجازه مانور دلالان و قاچاقچیان این‌ حوزه در استان داده نشد، افزود: با توجه به دستور مقام‌ معظم‌رهبری، از مبادی ورودی تا‌لحظه فروش به مردم، موارد مرتبط مورد نظارت و بررسی قرار خواهد گرفت.
خجسته پور ادامه داد: آمار های ارائه شده نشان دهنده یک عزم جمعی در جهت رونق تولید و ارتقاء شاخص های اقتصادی در کشور است که قطعا پیامدهای مثبت اجتماعی و سیاسی را نیز به همراه خواهد داشت.
وی از صدا و سیما به دلیل اینکه در زمینه تبلیغات ترویج مصرف کالای ایرانی و همچنین مبارزه با قاچاق کالا اقدامات مطلوبی انجام دادند، تقدیر کرد و اذعان داشت: مردم باید بدانند که با تهیه هر کالای قاچاق خارجی، اشتغال یک کارگر و فرد ایرانی را از بین می برند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنام در پایان گفت: هیچ یک از دستگاه های اجرایی اجازه خرید وسایل خارجی که نمونه و مشابه داخلی آن وجود دارد، ندارند و خوشبختانه این مهم در استان به خوبی اجرا می شود.
تعداد بازدید: 702
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal