سرخط خبرها:
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:
پرونده متقاضیان در کارگروه امور زیربنایی و کمیسیون ماده 5 استان تقریبا به صفر رسیده است‌
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بابیان اینکه پرونده متقاضیان در کارگروه امور زیربنایی و کمیسیون ماده 5 استان تقریبا به صفر رسیده است‌، گفت : عزم جدی برای تصویب طرح های جامع شهری در استان وجود دارد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
جلسه کمیسیون ماده 5 استان سمنان به ریاست‌مهندس قدرت اله ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور اعضای این کمیسیون پنج شنبه 20 دیماه در محل سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد .
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه از بررسی 143 پرونده در شهرهای استان خبر داد و گفت: از این تعداد
65 پرونده شهر سمنان
10 پرونده شهر سرخه
5 پرونده شهردرجزین
11 پرونده شهر مهدیشهر
8 پرونده شهر شهمیرزاد
15 پرونده شهر دامغان
1 پرونده شهر امیریه
22 پرونده شهر شاهرود
2 پرونده شهر میامی
4 شهر بسطام ، مورد بررسی قرار گرفت .
مهندس قدرت اله ابک از عزم جدی این کمیسیون در بررسی پرونده های متقاضیان خبر داد و افزود : در طی بازدید و بررسی های انجام شده در خصوص طرح ها، امروز با قاطعیت میگوییم بررسی مجموع پرونده پروژه های شهرهای استان در دبیرخانه کمیسیون ماده 5 تقریبا صفر شده که این حاصل تلاش و پیگیری اعضای کمیسیون ماده 5 استان میباشد.
وی با تاکید بر این نکته که مدت زمان بررسی پرونده های ارسالی از زمان تحویل پرونده توسط شهرداریها به دبیر خانه جهت بررسی، بازدید فنی، کمیته کارشناسی و اتخاذ تصمیم نهایی در کمیسیون اصلی ماده 5 استان در حال حاضر به کمتر از 20 روز تقلیل یافته است گفت: این امر در راستای رضایتمندی مردم و ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال در استان مد نظر قرار گرفته است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به کارگروه زیر بنایی استان گفت: در جهت بررسی طرح های زیربنایی و توسعه ای استان نیز امروز تعداد پرونده های بررسی شده در کارگروه فوق نیز تقریبا صفر رسیده و پرونده ای بلاتکلیف در کارگروه امور زیربنایی استان وجود ندارد.
مهندس ابک از تهیه طرح های شهری در یک سال گذشته در شهرهای استان از جمله رودیان،کهن آباد و کلاته رودبار خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این شهر ها فاقد عکسهای هوایی بودند ، در ابتدا با سازمان نقشه برداری کشور قرارداد تهیه عکس هوایی این شهرها منعقد گردید و در مرحله دوم، تبدیل عکس هوایی به نقشه روقومی انجام شده و در مرحله سوم تهیه طرح های هادی این شهر ها در مرحله انجام میباشد .
از سایر اقدامات یکسال گذشته معاونت عمرانی تصویب طرح جامع شهر شاهرود در کارگروه امور زیر بنایی و شورای برنامه ریزی استان پس از 11 سال ، طرح جامع و تفصیلی شهمیرزاد پس از 8 سال و طرح جامع شهر کلاته خیج خبر داد و تصریح کرد:این امر با جدیت در حال تحقق و ارسال به شورای عالی معماری و شهری کشور می باشد .
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی از ابلاغ طرح جامع سه شهر دامغان مهدیشهر و درجزین نیز در یکسال گذشته توسط عالیترین مقام اجرایی دولت در استان خبر داد که نشان از عزم جدی این معاونت در به سرانجام رساندن 9 طرح شهری از 20 شهر استان در مدت یکسال است که امید است مردم شریف استان از برکات اقدامات انجام گرفته در این شهر ها بهرمند شوند
تاریخ:
1397/10/20
تعداد بازدید:
274
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal