سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
از ابزارهای تبلیغاتی موجود در راستای ترویج زکات استفاده شود‌/یکی از آثار زکات میتواند ایجاد اشتغال پایدار با احداث کارگاههای تولیدی برای منافع فقرا باشد
علیرضا آشناگر با بیان اینکه یکی از آثار زکات میتواند ایجاد اشتغال پایدار با احداث کارگاههای تولیدی برای منافع فقرا باشد بر استفاده از ابزارهای تبلیغاتی موجود در راستای ترویج زکات تاکیدکرد .
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان

جلسه شورای زکات استان سمنان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مهندس علیرضا آشناگر استاندار سمنان و اعضای این شورا،چهارشنبه 12 دیماه در محل دفتر امام جمعه سمنان برگزار گردید.
استاندار سمنان در این نشست با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در زمینه ترویج احیای پررنگتر زکات در جامعه و تاکید بر اجرایی شدن دقیق این فریضه الهی خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه برای تقویت این امر فقط با تجلیل از عاملین آن موثر نیست،بلکه باید از همه کسانی که در این زمینه نقش موثری دارند تجلیل شود تا مشارکت و افزایش انگیزه مردم در این زمینه ارتقا یابد.
آشناگربا اشاره به مصارف مختلف زکات در بین مستمندان، ایجاد اشتغال پایدار برای رفع بیکاری را یادآور شد و گفت: باید با استفاده از پتانسیل های هر منطقه زمینه برای ایجاد کارگاه های اشتغال زایی با ارائه تسهیلات مناسب پس ازرفع مسایل شرعی و عرفی زمینه برای توسعه اشتغال در بین فقرا و مستمندان فراهم شود تا بتوان استفاده بهینه ای از این فریضه الهی نمود.
وی با توجه به وضعیت اشتغال در استان مصرف زکات مستحبی را ظرفیت مناسبی برای این بخش در استان ذکر کرد و گفت:هر چند که محصولات کشاورزی و دامداری در زمینه ترویج زکات در استان پیشقراول هستند، اما باید با ارائه و ایجاد یک شبکه قوی و اجرایی مطلوب و تبلیغات گسترده در این راستا حتی در بدترین نقطه استان باید بتوانیم آثار این زکات را ترویج و گسترش دهیم.
عالیترین مقام اجرایی استان با بیان این نکته که منابع بودجه عمرانی اندک و ضعیف است،از تامین منابع جدید قانونی توسط دستگاهها به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: در این راستا با برنامه ریزی میتوان از ظرفیت و آثار اقتصادی زکات در جهت توسعه استان با ایجاد کارگاههای کوچک برای نیازمندان استفاده کرد.
آشناگر گریزی به برخی معضلات این حوزه نیز زد و بیان آسیب شناسی ها در زمینه ترویج زکات یادآور شد: شناسایی معضلات ترویج زکات در جامعه با جدیت باید در دستور کار قرار گیرد و سرمایه گذاری لازم در این زمینه انجام شود.
استاندار سمنان تبلیغات گسترده و رسانه ای دشمن بر علیه کشور به ویژه در میان نسل جوان و آموزه‌های دینی را یادآور شد و افزود:متاسفانه از برخی ابزارهای عظیم تبلیغاتی کشور به عمد و یا غفلت استفاده نمی کنیم که این یک آفت بزرگی است.
وی استفاده از ابزارهای تبلیغاتی موجود در کشور برای تبلیغ و ترویج زکات را یادآور شد و گفت:نسل جوان، مستعد و کارآمد کشور نباید درگیر عملیات روانی دشمن قرار بگیرند، تا ما را در موضع تدافعی قرار دهند بلکه باید در مواجه با عملیات روانی دشمن بسیار فعال بود که این ضعف را باید پررنگ تر در جامعه با اعتماد به جوانان و رفع آسیب ها برطرف نمود.
مقام عالی استان در پایان با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب در زمینه کسب درآمد ها و آثار زکات در کشور از ظرفیت شوراها، رسانه‌ها و فرمانداری ها، در این زمینه به نیکی یاد کرد و گفت:اخذ زکات نباید تنها محدود به بخشی از دستگاه‌های متولی شود بلکه همه دستگاه در این زمینه باید فعال شوند.
تاریخ:
1397/10/12
تعداد بازدید:
116
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal