سرخط خبرها:
استاندار سمنان :
دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نهایت همکاری را با واحدهای تولیدی را داشته باشند
علیرضا آشناگر گفت: با توجه به شرایط تحریم و مشکلات تولید و اشتغال در کشور، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نهایت همکاری را با واحدهای تولیدی را داشته باشند و افزود: دستگاه‌های خدمت‌رسان و اجرایی حق قطع خدمات به بنگاه های اقتصادی را ندارند و از طرق دیگر می توانند نسبت به دریافت مطالبات اقدام نمایند
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
یکصد و سی امین جلسه "کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان" با حضورعلیرضا آشناگر استاندار سمنان روز شنبه 8 دی‌ماه در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد.
استاندار سمنان اظهار داشت: جهت بررسی مشکلات واحد های تولیدی استان از دو واحد صنعتی پارمیدا و سرماگستر کومش سمنان بازدید به عمل آمد که پس از آن در جلسه ستاد تسهیل استان میزان تعهدات بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی بررسی گردید.
آشناگر اظهار داشت: تاکنون برخی بانک‌ها به تعهدات خود عمل نموده و برخی دیگر نتوانسته‌اند درحد توقعات به تعهداتشان عمل نمایند، لذا می‌طلبد با توجه به اینکه لازم است بانک‌ها تا پایان سال تعهدات خود را صد درصد و بطور کامل انجام دهند اما تا کنون این‌میزان از 79 درصد کل تعهدات فقط 27 درصد بوده است، مستلزم تلاش بیشتر بانک‌ها است.
استاندار سمنان در ادامه بر مساعدت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: در شرایط موجود و در دوران تحریم ها راهی جز مساعدت با واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع نداریم و اگر به فکر صنایع نباشیم اشتغال و تولید در کشور و استان بامشکلات جدی مواجه خواهد شد.
استاندار سمنان تصریح کرد: صنایع کشور در این دوران با مشکلاتی مواجه هستند که بانک‌ها، بیمه‌ها و دستگاه‌های خدماتی نباید این مشکلات را مضاعف کنند.
رئیس کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید معوقات و بدهی های صنایع را تقسیط کنند.
آشناگر با تاکید بر تعامل بین بخشی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های خدمت‌رسان و اجرایی حق قطع خدمات به بنگاه های اقتصادی را ندارند و از طرق دیگر می توانند نسبت به دریافت مطالبات اقدام نمایند.
همچنین استاندار سمنان از تصویب 73 طرح با اعتباری بالغ بر 307 میلیارد تومان در یکصد وسی امین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد که از این‌میزان 44 طرح مربوط به بخش کشاورزی است.
تاریخ:
1397/10/08
تعداد بازدید:
27
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal