سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
کار فرهنگی بویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است/ کودکان و نوجوانان با رفتارهای انسانی آشنا شوند
علیرضا آشناگر گفت: کار فرهنگی، آسان نیست و بویژه فعالیت فرهنگی در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است و افزود: کودکان و نوجوانان با رفتارهای انسانی آشنا شوند تا در آینده که وارد جامعه می‌شوند با هرگونه مسئله‌ای، برخورد منطقی داشته باشند و در آنصورت تلاش نمی کنند تا با پرخاش‌گری حرف خود را به کرسی بنشانند و اگر چنین اتفاقی افتاد بی‌شک رسالت کانون پرورش فکری حفظ شده و به هدفش در جامعه دست‌یافته است
گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
 
علیرضا آشناگر استاندار سمنان روز شنبه 8 دی‌ماه در جلسه‌ای با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تاکید بر اهمیت کار فرهنگی به‌ویژه در حوزه‌ی کودک و نوجوان، کانون پرورش فکری را به‌عنوان نهاد بنیادین در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت، عنوان کرد و افزود: باید از هرگونه موازی‌کاری در برنامه‌های فرهنگی پرهیز شود.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری به‌طور طبیعی یکی از حساس‌ترین نهادهایی است که در حوزه‌ی فرهنگی، ویژه و تخصصی فعالیت می‌کند و باید به آن توجه شود.
وی با بیان این‌که قشر کودک و نوجوان، قشر حساس و قابل توجهی است بر اجرای مؤثر فعالیت‌ها برای مخاطبان این قشر با حساسیت، تأکید و خاطرنشان کرد: پایه‌های شخصیت کودک با آموزش‌های این دوره از سوی متولیان امور فرهنگی، شکل می‌گیرد و فعالیت مربیان کانون پرورش فکری با این بضاعت و امکانات و با وجود کمی نیروی انسانی و تجهیزات، شایسته تقدیر است.
آشناگر اظهار داشت: از آنجا که کودکان و نوجوانان غیر از محیط کانون پرورش فکری در سایر مراکز آموزشی حضور دارند و آموزش‌های متفاوتی می‌بینند، لازم است تا همکاری ویژه‌ای بین بخش‌های فرهنگی مرتبط با حوزه‌ی کودک و نوجوان ایجاد شود.
استاندار سمنان یکی از دلایل سخت بودن کار در این حوزه را حساس بودن خود متولیان امور فرهنگی نسبت به کار فرهنگی و ورود آن‌ها به این بخش دانست و گفت: امید است با یکپارچگی در حوزه‌ی فرهنگ، فعالیت‌های فرهنگی به‌صورت تخصصی در کشور شکل گیرد.
نماینده عالی دولت در استان ضمن اعلام آمادگی برای حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های بخش فرهنگی به‌ویژه در حوزه‌ی کودک و نوجوان، تصریح کرد: انتظار ما این است که کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی‌هنری کانون نه تنها با کتاب‌های گروه سنی خود و فرهنگ مطالعه آشنا شوند؛ بلکه با اصول اخلاقی و اسلامی و آموزه‌های دینی هم آشنا شده و آموزش ببینند که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار و گفت‌وگو کنند.
استاندار سمنان در ادامه افزود: وقتی کودکان و نوجوانان با رفتارهای انسانی آشنا شوند و تمایزها و تفاوت‌ها را تشخیص دهند در آینده که وارد جامعه می‌شوند با هرگونه مسائل، برخورد منطقی داشته و تلاش نمی‌کنند تا با پرخاش‌گری حرف خود را به کرسی بنشانند و اگر چنین اتفاقی افتاد بی‌شک رسالت کانون پرورش فکری حفظ شده و به هدفش در جامعه دست‌یافته است.
تاریخ:
1397/10/08
تعداد بازدید:
104
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal