سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
در شرایط تحریم نیازمند ارتباط موثر صنعت و دانشگاه هستیم
علیرضا آشناگر گفت: در شرایطی که کشور با تحریم‌های خارجی مواجه است برای حل مشکلات تولید و عبور از شرایط سخت، نیازمند ارتباط موثر صنعت و دانشگاه هستیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
علیرضا آشناگر استاندار سمنان در نشستی با مدیران شرکت تولیدی سرما گستر قومس با حضور اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که روز شنبه 8 دی‌ماه برگزار شد، با اشاره به فعالیت 80 درصدی "شرکت سرما گستر" در بورس گفت: این شرکت عملکرد خوبی را تا کنون انجام داده و با حل مشکلات می‌تواند فعالیت خود را توسعه و به صد درصد برساند.
وی با اشاره به ضرورت ارتباط موثر صنعت و دانشگاه در شرایط تحریم گفت: کم‌کاری بین دانشگاه‌ها با واحد‌های صنعتی نیست و باید از سوی دانشگاه ها نیازسنجی از اولویت‌های واحدهای تولیدی صورت گیرد تا دانشگاه‌ها، بتوانند شرایط تحریم نیازهای صنایع تولیدی را تامین کنند.
وی با اشاره به تلاش دولت در راستای حمایت از صنایع و تولید و رفع مشکلات آن‌ها افزود: نقش دولت به عنوان‌تسهیل‌گر مهم است لذا دولت هم در جهت حمایت از دانشگاه و هم واحد‌های تولیدی اقدام نموده تا بتواند گام مهمی برای حمایت از صنایع و پیوند آن‌ با دانشگاه بردارد.
استاندار سمنان خاطر نشان کرد: رضایت نسبی از دستگاه‌ها و بانک‌ها از سوی صاحبان صنایع وجود دارد لذا اگر مسئله‌ای مطرح می‌شود برای بهبود امور است و انتظار به حق صاحبان صنایع این است که دستگاه‌ها همکاری بیشتری داشته‌باشند و سختگیری‌های دوران عادی را نداشته باشند و با گشاده دستی رفتار کنند و به‌جای تصویب آئین نامه ها و اتخاذ تصمیماتی که موجب افزایش نقدینگی می‌شود، مانند مطالبات بیمه ها و امهال اقساط بانک‌ها کمک کنند و همچنین از سوی بانک‌ها، حد اعتباری افزایش پیدا کند .
وی اذعان داشت: برخی مسائل در حدود اختیارات استان نبوده و باید تا نامه برای معاون اول رئیس جمهور تهیه شده و اختیاراتی را برای افزایش حد اعتباری استان ایجاد شود و تفویض اختیارات برای مسئولین استانی برای سرعت بخشیدن به حل مشکلات بسیار مهم‌است.
وی در پایان با اشاره به مشکل تضامین بانکی برخی از صاحبان صنایع در زمان پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها گفت: بانک‌ها باید از بازگشت سرمایه خود اطمینان حاصل کنند ولی باید در شرایط فعلی برای حمایت بیشتر تمهیداتی در پیش گیرند تا واحدهای تولیدی در بحث تضامین دچار مشکل نشوند.
تاریخ:
1397/10/08
تعداد بازدید:
126
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal