سرخط خبرها:
سرپرست استانداری سمنان:
تکلیف 40 پروژه فاقد ردیف اعتباری سمنان تعیین شد
سرپرست استانداری سمنان با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به استان گفت: خوشبختانه در این سفر 40 پروژه فاقد ردیف اعتبار تعیین تکلیف شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

 سعید ناجی بعداز ظهر سه‌شنبه در نشست خبری تشریح طرح‌ها و پروژه‌های سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور به استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه یکی از برکات این سفر تعیین تکلیف پروژه‌های رهاشده در استان بود، تأکید کرد: در حاشیه این سفر و همچنین جلسات کارشناسی که در تهران و سمنان برگزار شد خوشبختانه شاهد تعیین تکلیف 40 پروژه مهم بودیم.

 وی افزود: این پروژه‌ها به دلیل نداشتن ردیف اعتباری مدت‌ها رهاشده بودند و عدم اتمام آن‌ها به معضلی در سطح استان سمنان بدل شده بود که خوشبختانه در این سفر شاهد تعیین تکلیف آن‌ها بودیم.

 سرپرست استانداری سمنان بابیان اینکه 527 پروژه برای این سفر پیش‌بینی‌شده بود، تأکید کرد: تعدادی از این پروژه‌ها به‌صورت حضوری و ویدئو کنفرانس بااعتبار 585 میلیارد تومان یا 50 میلیون یورو به بهره‌برداری رسید.

 ناجی بابیان اینکه 78 تفاهم‌نامه نیز در استان سمنان برای سرمایه‌گذاری و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منعقدشده است، گفت: سرجمع اعتبارات این تفاهم‌نامه‌ها یک هزار و 466 میلیارد تومان است.

 وی بابیان اینکه در این سفر همچنین کلنگ‌زنی 26 پروژه با اعتبار 572 میلیارد تومان صورت گرفت، ادامه داد: باوجود پروژه‌های تعیین تکلیف شده و همچنین بهره‌برداری از طرح‌های قابل پیش‌بینی و تفاهم‌نامه‌ها باید گفت مهم‌ترین ماحصل سفر رئیس‌جمهور تعیین تکلیف پروژه‌ها و طرح‌های استان تا سال 99 است.

 سرپرست استانداری سمنان به نشست توسعه استان با حضور روحانی نیز اشاره کرد و گفت: 80 فرصت سرمایه‌گذاری در این نشست معرفی شد، همچنین توافق تأمین مالی 345طرح با اعتبار چهار هزار و 500 میلیارد تومان با مشارکت 11 بانک صورت گرفت که می‌تواند منشاء تحولات خوب اقتصادی و عمرانی در استان باشد.

 ناجی همچنین درباره بخش خصوصی نیز بیان کرد: 110 تفاهم نامه سرمایه گذاری با اعتبار 10 هزار میلیارد تومان و امکان ایجاد اشتغال برای 15 هزار نفر در سراسر استان سمنان از دیگر برکات سفر رئیس جمهور برای بخش خصوصی محسوب می شود.

 وی افزود: در این طرح ها مدیریت منابع، گستردگی تمام مناطق استان سمنان و برخورداری آن ها و همچنین میزان تولید و استقبال بخش خصوصی و سرمایه گذاری مد نظر قرار گرفته است.
تاریخ:
1397/09/21
تعداد بازدید:
103
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal