سرخط خبرها:
سرپرست استانداری سمنان:
اینکه باور کنیم همه انسان‌ها به نوعی توانخواه هستند و به کمک نیاز دارند راهی موثر برای درک توانخواهان است
سعید ناجی با اشاره به لزوم توجه هرچه بیشتر به توانخواهان در جامعه گفت: اینکه باور کنیم همه انسان‌ها به نوعی توانخواه هستند و به کمک نیاز دارند راهی موثر برای درک معلولان و توانخواهان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

 جشن بزرگ توانخواهان بهزیستی با حضور دکتر سعید ناجی سرپرست استانداری سمنان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و مردم روز دوشنبه 19 آذرماه در محل سالن‌ هلال احمر سمنان برگزار شد.

 دکتر ناجی اظهار داشت: همه ما به نوعی توانخواه ایم و نیازمند کمک همدیگریم لذا هیچ وقت نباید فکر کنیم بخشی از جامعه و یا معدود افرادی هستند که نیازمند کمک و مساعدت دیگران هستند و پذیرش این مسئله راهی موثر برای درک‌ معلولان و توانخواهان است.

 وی خاطر نشان‌کرد: هیچ انسانی کامل نیست لذا همه ما چه به لحاظ جسمی وچه ذهنی نیازمند کمک مساعدت و روشنگری و دستگیری هستیم و باید تلاش کنیم تا در آحاد جامعه به این موضوع توجه شود.

 ناجی گفت: شاکله وجودی انسان به معنای انسان بودن همراه با نوع‌دوستی، محبت، مهر ورزی و تلاش برای ایجاد رفاه و آرامش به هر نحوی برای همنوعانش است لذا این مسئله را باید بعنوان یک اصل، فارغ از اینکه تابع کدام جریان فکر، دین و مذهب هستیم، بپذیریم.

سرپرست استانداری سمنان با بیان اینکه همه ما مخلوق خداوند متعال هستیم و خالق هستی روح خود را در وجود ما دمیده است، گفت: باید بگونه‌ای تلاش کنیم تا در مسیر کرامت انسانی قرار بگیریم و اگر چنین نگاهی‌ به پیرامون خود و افرادی در اطراف ما حاکم شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و بدین ترتیب همه با عقاید و نظرات خود با آرامش زندگی خواهند کرد.

 وی گفت: هر کس در حوزه و بخشی دارای توانمندی‌هایی است و حکومت وظیفه دارد تا اسباب توانمند کردن همه مردم را فراهم نماید.

 ناجی با اشاره به سوم دسامبر و یا 12 آذر و اجرای برنامه های مختلف به مناسبت این روز در کشور گفت: همه برنامه‌هایی که در کشور در دست اجراست، بیانگر آنست که باید به اقشاری که در این حوزه بیشتر نیازمند توانمند سازی هستند، توجه کنیم و باید زمینه را هرچه بیشتر مهیا کنیم تا بتوانند روی پای خود به طور موثرتری بایستند و فی الواقع استقلال خود را حفظ کنند و به این مسئله مهم به صراحت در ماده 5 منشور حقوق شهروندی اشاره شده است و فراهم سازی این زمینه برای این است که فرد را به استقلال برساند.

  وی خاطر نشان کرد: هر تلاشی که می‌کنیم تا به همنوعانمان کمک کنیم به تکامل جامعه و تکاملِ فرد فردِ جامعه و قرار گرفتن درمسیر اعتلای انسانی و توسعه، کمک نموده‌ایم.

 دکتر ناجی با ابزاز خرسندی از اقدامات و تلاش‌های دولت در کمک به توانخواهان اظهار داشت: امیدوارم همه این مناسبت‌ها به نوعی ما را هوشیارتر نموده و ذهن ما را به سمتی سوق دهد که بیشتر مراقب پیرامون خود باشیم و در کنار فعالیت‌ها و بهره‌مندی از توانمندی‌هایی که خداوند به همه ما عطا نموده در درجه اول شکر گذار باشیم و بعد به این بیاندشیم که در جامعه ای که به هر شکلی ناتوانی وجود داشته و به توانمندی نرسیده، امکان توانمندی آن جامعه هم میسر نیست.

  سرپرست استانداری سمنان گفت: همه و در کنار هم می‌توانند جامعه سالم و توانمند را بسازند و اگر به هر نقصی که در گوشه‌ای به هر شکلی چه در مسیر مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی چه در مسیر آسیب‌ها و نقایصی که در جسم وجود دارد کم توجهی کنیم، حتما توانایی این را نخواهیم داشت که جامعه را به سرمنزل مقصود برسانیم.

 ناجی اذعان داشت: دولت تدبیر و امید هم در مجموع کشور با تصویب قانون جامع حمایت از معلولین، به این حوزه، توجه و تاکید خوبی انجام داده است.

  وی فراهم نمودن شرایط زیست برای توانخواهان را یکی از اقدامات دولت برشمرد و گفت شهرداری ها مناسب‌سازی مسیرها و دسترسی‌ها را مورد توجه قرار دهند و استانداری به شکل جدی این‌مسئله را دنبال خواهد نمود و در این راستان نیز شهرداری ها مکلفنند به شکل جدی تر و با قدرت بیشتر به این مسئله توجه کنند و حتما گزارش مربوطه را ارایه و اداره بهزیستی هم پیگیری نماین و اگر گله‌مندی از نیازمندان وجود دارد انعکاس دهند.

  سرپرست استانداری سمنان همچنین با اشاره با مباحث حمایت‌های مادی دولت در این خصوص گفت در جنبه های حمایتی نیز که به مباحث مالی بر می‌گردد رشد قابل ملاحظه ای داشتیم و امیدوارم همه تلاش کنیم در پرتو انسانیت حاکم درجامعه و در سایه تعلیمات دینی، بتوانیم در کنار همدیگر ضمن دستگیری هم، همه به نوعی نیازمندی های همدیگر را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم جامعه ای پویاتر داشته باشیم.
تاریخ:
1397/09/19
تعداد بازدید:
65
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal