سرخط خبرها:
سرپرست استانداری سمنان:
دامن زدن به تحریم ها از مصادیق بارز ظلم به مردم کشور است
سعید ناجی گفت: دامن زدن به تحریم ها از مصادیق بارز ظلم به مردم کشور است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

سرپرست استانداری سمنان در نشست هم افزایی دولت و بسیج در محل سالن یادگار امام (ره) با تاکید بر پایبندی به اوصاف بسیجی و دقت در رفتارهای شخصی افزود : از منظر حکومت داری همه ارکان، کارکنان اداری و کارگزاران نظام که مسیولیتی را برعهده دارند باید بدانند که همه رفتارها و حرکت‌ها، نوع برخورد آن‌ها و اقدامات مورد توجه قرار گرفته و اگر نظام، نظام اسلامی وحکومت، حکومت اسلامی است این رفتارها و اقدامات به پای اسلام نوشته خواهدشد ، فلذا همه حرکات به شکل جدی رصد شده و باید دقت کنیم و مراقب رفتارهای شخصی خود باشیم .

وی خاطر نشان‌کرد: هر فرد در هر جایگاه و مسیولیتی که قرار گرفته به عنوان کارگزار نظام ارزیابی خواهد شد و این ‌امرمی‌تواند در میزان باور و اعتماد مردم به نظام تاثیر گذار باشد چرا که نگاه و بینش ما نسبت به نظام و تنظیم رفتار خودمان با شرایطی که در آن قرار داریم حائز اهمیت است .

دکتر ناجی افزود: هرجا که صحبت از فضیلت‌ها و فضایل شود آنجا جای تبلور تفکر فرهنگ بسیجی است و نباید خط کشی شود چرا که با مرور سخنان امام (ره) متوجه دامنه اوصاف و ویژگی‌هایی از بسیجی می‌شویم که باید در برخی از حوزه ها پر رنگ تر شده و بنا به اقتضائات زمانی به آن بیشتر پرداخته شود لذا شرایطی که در قرار داریم و وضعیتی که با ان‌مواجه‌ایم ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند مشروعیت بسیج را به آن متصل کرد که به امام و انقلاب برمی‌گردد و می‌تواند کانون و محور باشد .
دکتر ناجی گفت: فضیلت‌هایی برای انسان های واقعی برشمرده‌اند که باید مورد توجه قرار گیرد و پرداختن وپر رنگ کردن آن می‌تواند نشانگر تفکر فرهنگ بسیجی باشد.
سعید ناجی با اشاره به عبودیت و بندگی افزود: باید عبودیت منجر به آزادگی شود و بندگی مخلصانه خدا را بدنبال داشته باشد و اخلاص در بندگی در عمل و نیت به عنوان یک شرط اساسی باید در برنامه های روزمره قرار گیرد که اگر غیر از این عمل کنیم باخته ایم و نتوانستیم سود لازم را ببریم .
وی با اشاره به تعریف"فنا بر بقا" از نگاه عرفا گفت: باید در مسیر ایثار و از خود گذشتگی قرار گرفت تا جاودانه شد و لذا باید بتوانیم چنین تفکری را در خودتقویت نماییم .
ناجی با تاکید بر تکریم مردم گفت: باید به عنوان یک‌مسئول اداری در مواجهه با مردم تکریم ارباب رجوع را همواره ملاک عمل قرار دهیم.
سرپرست استانداری سمنان افزود: مسئولیت پذیری و تعهد به عنوان یک ‌اصل در فرهنگ و تفکر بسیجی زمانی متجلی می‌شود که اگر مسئولیتی را میپذیریم، فارغ از این از اینکه چقدر وقت گذاشته و تلاش نموده ایم نمی توانیم به فرهنگ و تفکر بسیجی متصل شویم چرا که اگر خود را به عنوان بسیجی قلمداد می کنیم باید توجه داشته باشیم که این انقلاب و نظام با همه ارکان خود برای خدمت مردم شکل گرفته و هدفش رشد وتعالی در جامعه بوده و کمال را جستجو می کند، فلذا باید خدمت به مردم و تلاش برای جلب رضایت مردم به عنوان یک اصل مد نظر قرار گیرد.

وی رعایت اصول شرعی را یک ضرورت دانست و گفت :در هر مسئولیتی رعایت نکات شرعی و به شکل جدی تر" قانومندی" همواره یک‌اصل تلقی می شود و ما نمی توانیم بگوییم بسیجی هستیم و در دایره بزرگ بسیج قرار گرفته ایم اما اجتهاد کنیم و به تشخیص خودمان عمل کنیم زیرا این نظام حدودش قانونی است و مبتنی بر شرع مقدس اسلام و مورد تایید شورای نگهبان وشرعی قلمداد می شود .
ناجی حرکت درمسیرشرع را لازمه دستیابی به عدالت دانست وافزود :نزدیکترین مسیر عمل به عدالت مسیری است که مبتنی بر قانون باشد و اگر از این مسیر خارج شویم سلیقه حکم خواهد نمود و هرجا سلیقه معیار باشد مسیر،مسیر عدالت نخواهد بود .
سرپرست استانداری سمنان در بخش دیگری از سخنان خود ظلم ستیزی را امر مسلم در جهت تحقق فرهنگ تفکر بسیجی دانست و افزود :تبعیض قائل شدن یک ظلم است و اگر به مبارزه با این مسئله برنخیزیم خود کمک کرده ایم تا ظلم در جامعه حاکم شود.
ناجی انحصار هر امکانات و اقدامات به هر شکل و شیوه را نماد ظلم در جامعه دانست و افزود : اگر هر نوع امکاناتی را در انحصار در بیاوریم برای توسعه ظلم کمک کرده ایم و لذا همه باید تلاش کنیم زیراهر یک به عنوان در هر نقش و جایگاه و مسئولیتی در از بین رفتن ظلم به عنوان عوامل اجرایی در نظام سهیم هستیم و دامن زدن به تحریمها نیز چه از نظرعوامل خارجی و چه عوامل داخلی ظلم به مردم کشور است.
وی خاطر نشان کرد هر گز نباید به گونه ای رفتار کنیم که وقتی به عنوان یک مسئول در جایی وارد می شویم دیگران احساس ترس کرده و در بیان خواسته ها به لکنت زبان دچار شوند و این خود تداعی ظلم است و باید دراین حوزه مراقب باشیم و تلاش کنیم پیوند خود را با مردم و بسیج حفظ نماییم .
دکتر ناجی گفت: منشا بسیج در دل و بدنه مردم است و ما نمی توایم از مردم جدا باشیم و اگر از مردم فاصله بگیریم از مسیر بسیج و بسیجی بودن دور شده ایم و لذا باید مشارکت مردم در مقابله با آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف که متوجه مردم، جامعه، دستگاهها، مجلس، دولت و همه ارکان و اجزاء و ارکان نظام است و می تواند به کشور آسیب بزند افزایش یابد و به عنوان یک نیاز در جامعه مورد توجه جدی قرار گیرد .
وی نقش مردم را در حل مشکلات و مسائل کشور مؤثر دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا خط خودی و غیر خودی از بین برود و جاذبه را بیشتر کنیم تا بستر برای جذب افراد در حوزه های مختلف فراهم شود .
وی همچنین در خصوص بحث امر به معروف و نهی از منکر ،تقدم به امر به معروف را سبب اصلاح جامعه دانست و بر اهتمام جدی به این امر تاکید نمود .
سرپرست استانداری سمنان در ادامه با تاکید بر نیکو کاری، صداقت، راستگویی، امانتداریی، تعمیم فضایل اخلاقی در جامعه و نتایج و آثار مثبت آن افزود : تلاش کنیم هر چه بیشتر اخلاق و هم دلی، انسجام ملی و اتفاق آرا در جامعه افزایش یابد تا کشور و نظام اسلامی در مقابل نقشه های شوم و دسیسه های دشمنان مقاوم شود .
وی افزود :منافع ملی و مصلحت عمومی جامعه بسیار مهم است و تشخیص این مسائل در کشور از سوی کسانی است که امورات کشور و رهبری را بدست دارند ولذا باید تلاش کنیم تا در ارزیابی ها و سبک سنگین کردن ها و نمره دادن به اقدامات و فعالیت های انجام شده مراقب باشیم چرا که ما به بسیاری از تنگناها و مسائل وقوف کامل نداریم لذا ایجاداعتماد متقابل بین مسئولین و بدنه جامعه و راس نظام ومجموعه مدیریتی که تلاش می کنند و خطی مشی ها راتعیین می نمایند از ضروریات است باید تلاش کنیم با تقویت این اعتماد در واقع به نفع کشور و منافع ملی و مصلحت ملی گام برمی داریم .تاریخ:
1397/09/07
تعداد بازدید:
102
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal