سرخط خبرها:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
در هنگام وقوع حوادث، یک مرجع اطلاع رسانی معتبر وجود داشته باشد/ خدمات دستگاه‌ها در زمان حوادث متمرکز شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به این نکته که گذر اطلاعات از مجاری اصلی موجب آگاهی بخشی اذهان عمومی است، گفت: اطلاع رسانی در هنگام حوادث و شرایط بحرانی در این استان باید متمرکز و یکپارچه باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

 جلسه هماهنگی برای اطلاع رسانی در حوادث و شرایط بحرانی به ریاست دکتر سعید ناجی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار،و با حضور برخی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران با هدف هماهنگی بیشتر در زمان وقوع حوادث، یکشنبه 29 مهرماه در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار گردید.

 معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه با اشاره به لزوم انسجام و هماهنگی بیشتر دستگاه ها و ارگان های متولی برای اطلاع رسانی شفاف در زمان حوادث،یادآور شد:
برخی از اشتباهات در اطلاع رسانی به موقع در حوادث،بدون برآورد درست و دقیق از خسارات جانی و مالی در منتج به بروز آشفتگی افکار عمومی می شود.

 سعید ناجی به لزوم ارتباط تنگاتنگ و بیشتر متولیان درگیر حوادث در استان بایکدیگر اشاره کرد خاطرنشان نمود: مسوولان دستگاه ها و ارگانها در هنگام بحران و حوادث،اطلاعات و تبادل نظر بیشتری با یکدیگر داشته باشند و در انعکاس مطالب یک مرجع اصلی اقدام لازم را انجام دهد.

 وی به بازتاب ایجاد تشویش در جامعه با اطلاع رسانی اشتباه و نادرست اشاره و تصریح کرد: در پاره ای از موارد اطلاع رسانی با پریشانی روح و روان جامعه همراه است در صورتی که اخبار با ارائه درست و همه جانبه به شکلی ملایم، مردم را از حوادث باخبرتر می سازد.

 معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار، ارائه آمار واقعی را نیازمند رسیدن مسوولان به یک مفهوم و نقطه نظر مشترک در تعیین مرجع اطلاع رسانی برشمرد و اظهار داشت: مجریان در صحنه و متولیان امر از ارائه نظرات غیرکارشناسی و نا آگاهانه در حوادث به شدت خودداری کنند.

 ناجی اطلاع رسانی دیر هنگام را نیز در ایجاد نگرانی ها در جامعه دخیل دانست و گفت: اطلاع رسانی به موقع، درست، آگاهانه و لحظه ای حوادث امری ضروری به منظور آرامش خیال و کاهش تنش در جامعه است.

 وی در پایان با بیان این نکته که مدیریت حوادث،مستلزم ارایه یک مدیریت واحد و یکپارچه است، بیان داشت: با برقراری پیوندهای درست، افزایش انسجام و نظم بیشتر مسوولان دستگاه ها و ارگان ها، مدیریت حوادث به بهترین شکل محقق می شود،لذا انتظار میرود،دستگاهها، و فرمانداران هر شهرستان در هنگام حوادث،اطلاعات مربوط به وظایف خود را به نحو احسن اطلاع رسانی کنند
تاریخ:
1397/08/02
تعداد بازدید:
98
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal