سرخط خبرها:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
ایجاد مدیریت یکپارچه در موضوع تامین منابع آبی در استان یک ضرورت است/ سند راهبردی آب در استان با در نظر گرفتن تمام شرایط عملیاتی شود
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از ضرورت مدیریت یکپارچه در تامین منابع آبی استان سخن گفت و افزود: سند راهبردی آب در استان با در نظر گرفتن تمام شرایط عملیاتی شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

 جلسه کمیته حفاظت از منابع آب استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور اعضای این کارگروه و جمعی از بهره برداران منابع آبی استان صبح امروز سه شنبه 20شهریورماه در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار گردید.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه با اشاره به لزوم اجرای مدیریت یکپارچه در منابع آبی برای حل مشکلات تامین آب در استان یادآور شد: در حال حاضر نظام مدیریت منابع آب در کشور فعال بوده و تصمیمات مناسبی برای بهرمند گردیدن مردم از محدود منابع آبی کشور می گیرد،که ارایه هر تصمیمی در رابطه با مسایل آب بایدکارشناسی و متناسب با ویژگی اقلیم هر منطقه و به دور از تنش باشد.

 سعید ناجی با بیان این نکته که در حال حاضر، استان در زمینه مدیریت منابع آب و بهینه سازی مصرف دچار برخی مشکلات است،تصریح کرد:انتظار میرود که مسوولان برای تحقق راهبردی ایجاد مدیریت واحد و کارشناسی شده برای حل مشکلات آب در استان اهتمام ویژه داشته باشند.

 وی با بیان برخی موارد در رابطه با آمیختگی موضوع آب با مسایل امنیتی خاطرنشان کرد: صحبت درباره منابع آبی بحثی حساس است و باید با جدیت و هوشیاری، واز طریق کار کارشناسی و با مستندات صورت گیرد،و مسوولان مربوطه نیز با سلیقه ای عمل کردن در این حوزه پرهیز کنند.

 معاون سیاسی،امنیتی،اجتماعی استاندار در پایان سخنان خود با تاکید بر ارایه و عملیاتی نمودن سند راهبردی آب استان اظهار داشت:توجه به مدیریت دقیق و منظم آب، ارایه مطالعات جدی و عملیاتی در حوزه منابع آبی استان، تشکیل کمیته های تخصصی با محوریت بهره برداران و اقشار مختلف مردم میتواند ضمن شناسایی موانع و مشخص کردن سهم هر بخشی از استان برای توسعه،گام اساسی را در جهت حل مشکلات و موانع تامین آب در استان حتی در انتقال بین حوزه ای برداشت.

 شایان ذکر است در این جلسه آخرین وضعیت منابع آبی استان در پایان فصل تابستان و نیز مشکلات حق آبه بهره برداران دشت گرمسار و آب حبله رود بررسی و تصمیماتی برای حل این موانع اتخاذ گردد.
تاریخ:
1397/06/21
تعداد بازدید:
80
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal