استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
تحقق عدالت جنسیتی در سیاست های کلان دولت دیده شده است 1397/04/16
معاون امور زنان و امور خانواده رئیس جمهور:
تحقق عدالت جنسیتی در سیاست های کلان دولت دیده شده است
به گزارش روابط عمومی وا مور بین الملل استانداری سمنان :
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ظهر شنبه 16 تیرماه در جلسه با اعضای زن شورای شهر، دهیاران و زنان کارآفرین استان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان با بیان اینکه علیرغم کار، مسئولیت و نقش‌آفرینی در خانواده ایرانی بودن نیروی فزاینده‌ای را در ما ایجاد می‌کند، ابراز داشت: امروز باید نسبت به این هویت و جایگاه خودمان باید بیش از گذشته توجه کنیم چراکه بعد از خروج آمریکا از برجام دشمنان با خیال خام خود به دنبال تهدیدهای مختلف علیه ایران هستند.
وی با بیان اینکه دشمن در تلاش برای بر هم زدن آرامش و امنیت ما است، افزود: آن‌ها می‌خواهند جایگاه ایران در اقتصاد جهان تضعیف را کنند و در این راه از روش های مختلفی مانند شبه افکنی، بی‌اعتمادی و گسست بین مردم و دولت با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و انتشار اخباری غلط استفاده می‌کنند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها شرایط کشور را برای همه مطرح کردند، ابراز داشت: باید برای مقابله با این آسیب‌ها تلاش کنیم امروز بیش از پیش به همراهی شوراها، بخش دولتی و غیر دولتی و نمایندگان دهیاری‌ها، بخش خصوصی کارآفرینان در ابعاد و زمینه‌های مختلف با دولت برای پیشبردهای رشد اشتغال و کاهش ناپایداری در بخش‌های اقتصادی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیاز داریم.
ابتکار با بیان اینکه در این شرایط دولت برای حمایت از سرمایه‌های اجتماعی به منظور مقابله با این وضعیت تدارک دیده است، تصریح کرد: در عمر 40 ساله انقلاب بارها و بارها با انواع تهدیدها مواجه بودیم که هر دفعه با توکل به خدا و اتکا به نیروهای مردمی سر فراز از همه این امتحان‌ها و دوران‌ها بیرون آمدیم که تنها راه پیروزی همدلی، توکل به خدا و وحدت کلمه است.
وی افزود: با توجه به اینکه دشمن با نشانه‌گیری امید در بین جوانان به دنبال پیاده‌سازی اهداف خود است بنابر این در این شرایط برقراری ارتباط و گفتگو با مردم و ارائه مشکلات و راهکارها و پیشنهادها می‌تواند راه برون ‌رفت از توطئه استکبار باشد اگر بتوانیم در این گفتگوها به راهکارهای مشترکی برسیم که بر مبنای انگیزه مردم شکل می گیرد نقشه راهی برای خروج از این دشواری‌ها خواهد بود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه توسعه پایدار و متوازن کشور برنامه دولت تدبیر و امید است، ابراز داشت: تحقق شاخص‌هایی نظیر توزیع ثروت و توجه به ابعاد سیاسی اجتماعی و عدالت در دسترسی به آموزش، قدرت، بهداشت همه آحاد جامعه را در بر خواهد داشت که خوشبختانه عدالت جنسیتی در سیاست های کلان کشور و قانون برنامه و بودجه دیده‌ شده است.
ابتکار در ادامه تصریح کرد: در استان سمنان نیز با همین رویکرد یعنی توجه به جایگاه زنان در سیاست‌گذاری‌ها و جاهایی که امکان عقب‌ماندگی را داریم در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم شورای شهر توسعه پایدار است، ابراز داشت: توجه به کاستی ها و نقاط ضعف باید مد نظر شوراهای شهر باشد در حوزه ورزش علیرغم کمبود اعتبارات که مشکل کشوری است باید تقسیم امکانات موجود به نحو عادلانه صورت گیرد تا دختران جوان مشکل کم تحرکی نداشته باشند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه توجه به ورزش بانوان مسئله بسیار مهمی است، ابراز داشت: با همت و همکاری معاونت زنان و آموزش‌‌ و‌ پرورش این گام در حال انجام است که برنامه‌ریزی خوبی در حوزه ورزش ابتدایی شروع‌ شده است که بعدا سبک زندگی افراد را تشکیل خواهد داد و انتظار می‌رود دهیاری‌ها و شورای شهر نسبت به برنامه‌ریزی برای زنان اهتمام لازم را داشته باشند.
ابتکار بابیان اینکه برای رسیدن به این برنامه مشخص باید اعتبارات و تامین منابع پایدار مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: در این حوزه بسیار در دولت هم شده است.
وی ضمن بیان اینکه با شش سال عضویت در شورای شهر از نزدیک متوجه مسائل و مشکلات بودم، افزود: در برنامه استانی استفاده از ظرفیت‌های بانوان، تشکل‌های صنفی، غیر دولتی، سازمان های مردم‌نهاد، خیریه‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات دیده‌شده است تا با بهره‌گیری از آن‌ها بتوانیم آگاهی عمومی را افزایش دهیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت حقوق زنان را کاملا به رسمیت می‌شناسد، ابراز داشت: صرف پرداختن به آموزش کافی نیست برای افزایش اشتغال نیازمند مهارت هستیم آمار دختران تحصیل‌کرده و بیکار رو به فزونی است که این تنخا مختص استان سمنان نیست و باید سهم زنان در اشتغال و دریافت تسهیلات به نحو مطلوب دیده شود.
تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal