استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
حس مسئولیت و کسب روزی حلال حلقه گمشده مشاغل و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی امروز است 1397/04/16
استاندار سمنان:
حس مسئولیت و کسب روزی حلال حلقه گمشده مشاغل و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی امروز است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
نشست جمعی از مسئولین و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ها با هدف معرفی توانمندی های استان سمنان به نسل چهارم به میزبانی استان سمنان امروز 16 تیرماه در محل هتل گوت مال سمنان برگزار گردید.
در این جلسه استاندار سمنان با اشاره به سابقه تاریخی استان سمنان به عنوان داره‌المرحمه یادآور شد: خُلق و منش مردم استان سمنان نشان داده که شایستگی این افتخار را دارند.
چاوشی دموکراسی و حقوق بشر در جهان اسلام و ایران باستان را به مراتب بالاتر از غرب دانست و گفت: دموکراسی واقعی برای مسلمانان از صدر اسلام تاکنون وجود داشته است که شواهد و قرائن تاریخی نشان می‌دهد دموکراسی از هر حیث متضمن سعادت و نظم جامعه است که مربوط به مسلمانان می باشد.
عالی ترین مقام اجرایی استان لزوم‌ تغییر در گروه‌های فرهنگی جامعه را یادآور شد و افزود: شرایط موجود در فرهنگ کسب و کار حلال نیاز به بازنگری دارد، در گذشته تاجران، فقه تجارت می‌خواندند تا بتوانند کسب و روزی حلال را یاد بگیرد، اما امروز بالای 90 درصد کاسبان فقه تجارت نمی خوانند.
وی با ابراز نگرانی از کم رنگ شدن رسم امانتداری و حس مسئولیت پذیری در بسیاری از مسئولین خاطر نشان کرد: حس مسئولیت پذیری و رسم امانتداری از خلق‌ و خوی نیک اسلام است که در شرایط فعلی نیازمند اصلاح فرهنگ هستیم.
استاندار سمنان با اشاره به تکلیف آموزش و پرورش در ارائه دروس اجباری و الزامی در طول تحصیل یک دانش آموز، یاد‌آورشد: نتیجه این الزام اجباری تولید فرهنگ دینی، اسلامی و ایرانی است که انتظار می رود مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معنای یک متولی اصلی در انتقال فرهنگ‌ مطالعه و تحقیق، و جهت دهی نسل چهارم به ارزش های اسلامی و دینی نقش فعالتری ایفا نماید تا هنر نوشتن به واسطه تلاش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به جامعه هدف انتقال یابد.
چاوشی در پایان با اشاره به معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های فرهنگی استان سمنان و نیز نقش موثرین این استان، خاطرنشان کرد: در شرایط طوفانی و بحرانی امروز انتظار این است که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و همدلی قوا و با تدبیر مناسب دولت تدبیر و امید بتوان مشکلات را مرتفع نمود.
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal