استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
نقش استانداردسازی در الزامات اقتصاد مقاومتی پررنگ تر شود/ تشکیل دادگاه ویژه استاندارد سازی در استان سمنان ضروری است 1397/04/14
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری:
نقش استانداردسازی در الزامات اقتصاد مقاومتی پررنگ تر شود/ تشکیل دادگاه ویژه استاندارد سازی در استان سمنان ضروری است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
جلسه کارگروه استاندارد سازی استان سمنان به ریاست مهندس قدرت الله ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان و با حضور اعضای این کارگروه با هدف تبیین استانداردسازی در بحث اقتصاد مقاومتی در محل سالن مدیریت بحران استانداری برگزار گردید.
در این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به نقش‌‌ رعایت الزامات استاندارد در جامعه امروزی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش سازنده اقتصاد مقاومتی در جامعه انتظارمی‌رود، موضوع استانداردسازی در اقتصاد مقاومتی بیشتر مورد توجه قرار ‌گیرد که در این راستا تکالیف اداره کل استاندارد در چارچوب اقتصاد مقاومتی بیشتر تبیین شود.
قدرت اله ابک، پیشگیری از فساد در اقتصاد مقاومتی را از وظایف جدی سازمان ملی استاندارد برشمرد و گفت: با تشکیل کمیته مبارزه با فساد در قالب اقتصاد مقاومتی باید نتایج این اقدامات در اسرع وقت، گزارش شود.
وی با اشاره به نقش پژوهش در الزامات و رویکردهای استاندارد سازی در جامعه تصریح کرد: باید از مراکز تولید علم و دانش در تبیین استاندارد سازی در جامعه استفاده شود که در این میان تقویت و حمایت از دانش و تجربه نیروهای بومی می‌تواند در زمینه ایجاد اشتغال و تکیه بر توان داخلی نقش موثری داشته باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی‌امور عمرانی‌ استانداری سمنان، در پایان تشدید نظارت بر الزامات استانداردسازی بر مواد غذایی و خودرو که نقش مستقیمی بر سلامت و جان مردم دارند را یادآور شد و افزود: با توجه به حضور نمایندگان سه قوه در ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع برخی موانع رایزنی برای تشکیل دادگاه ویژه استانداردسازی در استان ضروری به نظر میرسد.
شایان ذکر است در این جلسه‌ پس از ارائه آخرین گزارش از وضعیت استاندارد سازی، توسط مدیرکل استاندارد استان سمنان، اعضای کارگروه، تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت ایمن سازی و استاندارد سازی آسانسورهای ساختمان‌ها به ویژه در مراکز پررفت و آمد شهری، تشدید قوانین بازدارنده برای حذف بالابرهای غیرقانونی، تشدید استاندارد سازی برای وسایل شهر بازی در شهرهای استان، لزوم استاندارد سازی مصالح ساختمانی با تاکید بر ایمن سازی واحدهای تولید کننده آجر، موزائیک، و بلوک سیمانی در استان سمنان و... گرفته و سیاست های تشویقی برای بهبود و ارتقای سطح استاندارد سازی در استان اتخاذ گردید.
تعداد بازدید: 19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal