استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
روحانیون پرچمداران دیانت، تقوا و انسانیت اند که در میان مردم حضور دارند و رسالت  الهی را تبیین و تبلیغ می کنند. 1397/04/11
استاندار سمنان:
روحانیون پرچمداران دیانت، تقوا و انسانیت اند که در میان مردم حضور دارند و رسالت الهی را تبیین و تبلیغ می کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
استاندار سمنان در نشست فصلی روحانیون مستقر در استان سمنان افزود : حکومت دینی در ایران با نام دین و دینداری و روحانیت گره خورده است که همه ما مسئولیت سنگینی داریم هر جای حکومت دینی اشکال و نابسامانی وجود داشته باشد به پای خدا و رسول، روحانی، دین و مبلغ دین نوشته می شود.
ما خود را ملزم می دانیم در کنار شما باشیم همچنان که شما در کنار حکومت جمهوری اسلامی هستید و دوست دارید که جمهوری اسلامی تا ظهور مهدی موعود (عج) استقرار و استمرار یابد.
استاندار سمنان خلا وجود بزرگانی همچون شهید بهشتی و شهید مطهری را یک ضایعه جبران ناپذیر برای کشور برشمرد و خاطر نشان کرد : شهید بهشتی یکی از استوانه های مدیریت فقهی کشور بود که هم فضای خارج را دیده بود و هم دین‌ را عمیق می شناخت و این نگرانی و دغدغه ایشان همچنان باقی و جاری است.
چاوشی یادآور شد: مروز ما حکومتی را در کشوری به وسعت ایران و به یمن انقلاب اسلامی ثبت کرده ایم و پذیرش اینکه یک کشور شیعه مذهب که حکومتش متکی به آموزه های فقهی شیعه است در این کشور بتواند در دنیا استقلال داشته باشد و در منطقه چنان نفوذی داشته باشد که مردم منطقه وسیع خاورمیانه به عزت و سربلندی و پیروزی این کشور افتخار کنند، تحمل آن برای خیل دشمنان دشوار و سخت است.
ادعای این را نداریم که کشورمان گلستان است، چرا که همه شما بهتر می دانید ما دارای ضعف ها و نابسامانی های زیادی هستیم روزهایی که رهبری انقلاب نسبت به تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی هشدارهای جدی دادند خیلی جدی نگرفتیم و دست کار نشدیم و زمان را در خیلی شرایط از دست دادیم.
وی به برخی هجمه های دشمنان در قبال کشور ایران به ویژه در میان جوانان اشاره کرد و گفت: نسل ما در معرض تهدید است، خطرات جدی در عرصه شبکه های مجازی بنیادهای اخلاقی و دینی نسل جدید ما را در معرض هجمه و تهدید روز افزون قرار می دهد و امروز دشمن بعد از یک نبرد نابرابر و تن به تن در دفاع مقدس، تحریم های ظالمانه ای را بر ملت ما اعمال کردند و در صدد برآمدند تا با خروج از یک معاهده بین المللی مورد پذیرش تمام کشورها و سازمان بین المللی، دیگران را به خروج از برجام وادار کند.
استاندار سمنان برجام و توافق مهم هسته ای را فرصتی بسیار تاریخی برای کشور در آن شرایط برشمرد و افزود: رئیس جمهور از ابتدا شعارشان برد برد بود. ایشان نگفتند ما دنیا را مغلوب کردیم بلکه دنیا بواسطه فشارهای آمریکائی ها دچار یک توهم شده بود مبنی بر اینکه ایران به دنبال سلاح هسته ای است و این در حالی است که با برجام، دنیا به حقیقت این توهم پی بردند.
انرژی هسته ای ما حیاتی است فن و تکنولوژی آن را غربی ها به ما نداده اند تلاش جوانان و اندیشمندان ایرانی ما بوده که با حمایت های مقام معظم رهبری و دولت های جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف به اینجا رسیده است
آنها احساس خطر کردند و گفتند ایرانی هایی که بدون کمک گرفتن از غرب توانسته اند تا این‌ مرحله برسند متوقف کنند و شروع کردند اروپایی ها و سایر کشورها را علیه ما تحریک‌ کردند.
ما نباید دچار خودزنی شویم با برجام فرصتی برای کشور ایجاد شد تا در سال های تحریم که کمر کشور را شکسته بود روی پای خود بایستیم و الان همان وضعیت را می خواهند دوباره علیه کشور ما تکرار کنند.
چاوشی با تاکید بر فرمایش رهبری معظم انقلاب یادآور شد: معظم له گفتند که نگذارید کشور دو قطبی شود یک عده برجامی و عده ای ضد برجامی شوند، امروز روزی است که ما همه نیازمند وحدتیم و هر سخنی که در جهت اختلاف از هر طیف و گروهی مطرح شود به کام دشمن است. تا اینجا کشور ما به حیات عزتمندانه خود استمرار بخشید از امروز شرایط ما قدری دشوار تر شده است که در این راستا رهبری معظم انقلاب روسای سه قوه را مامور کردند که بنشینند تدابیر لازم را برای شرایط جدید کشور پی ریزی کنند.
عالیترین مقام اجرایی استان در پایان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بر لزوم وحدت و یکپارچگی قوا و مسئولین تاکید و خاطر نشان کرد: چندین سال است مقام معظم رهبری با درک عمیقی که از موضوعات داشته اند اقتصاد مقاومتی را تاکید و تشریح می کنند هنوز هم ابعاد این موضوع که اقتصاد مقاومتی چه کاری می خواهد بکند به درستی و وضوح شکافته نشده است.
وی افزود: فاصله طبقاتی و رانتی که ایجاد شده و افراد با این ثروت های باد آورده که برای شکستن اعتماد عمومی مردم بهره می برند دست به کار شده اند و لازم است در تحلیل های ما مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان در شبکه های مختلف تلاش دارند این توهم را جا بیندازند که جمهوری اسلامی در معرض فروپاشی است! جمهوری اسلامی آن وقت که هیچ چیز در اختیار مردم نبود توانست این انقلاب را با عزت به پیروزی برساند، امروز اقتدار کشور ما قابل قیاس با قبل نیست، فقط یک‌ نکته را باید توجه داشته باشیم که اگر با هم باشیم و چپ و راست باهم عمل کنیم پیروزیم.


تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal