استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
باید مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را حل کنیم دولت در این موضوع مصمم است 1397/04/10
استاندار سمنان:
باید مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را حل کنیم دولت در این موضوع مصمم است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
استاندار سمنان در نشست فصلی روحانیون مستقر در استان سمنان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان با اشاره به موضوع اشتغال پایدار روستائیان به عنوان یکی از دستاوردها و اقدامات دولت تدبیر و امید گفت: یکی از مشکلات ما در ارتباط با اشتغال تحصیل کردگان است. کسانی که تحصیلات بالایی دارند اما بیکارند که ما باید اشتغال مردم را حل کنیم و یکی از راه کارهایی که در حوزه مسئولیت و کار شما روحانیون قرار می گیرد بحث اشتغال روستاییان و تثبیت زندگی روستانشینان است.
وی افزود: دولت وام ارزان قیمت و بسیار سهل الوصولی را در نظر گرفته است. بدین منظور امسال برای استان سمنان 92 میلیارد تومان تخصیص داده شده است که این اعتبار برای اشتغال روستاییان و توسعه روستاها در نظر گرفته شده است.
استانداری طی جلساتی با بانک های مختلف آنها را ملزم کرده همه مقررات دست و پاگیری که از زمان رضاخان تاکنون وارث آن هستیم تعدیل کرده و این وام ها را به روستاییان اعطا کنند. تا امروز 33 میلیارد تومان وام در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
از روحانیون انتظار می رود در این زمینه ها اطلاع رسانی کنند. جهاد کشاورزی و فرمانداری ها و بخشداری ها هم ملزم هستند این موضوع را پیگیری کنند.
چاوشی تغییر الگوی کشت و لزوم بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی استان را یاد آور شد و گفت: روستاییان ما امروز باید بتوانند خود را اداره کنند. قبول داریم که استان دچار کم آبی است در برخی از روستاها با تانکر آبرسانی می شود شرایط بسیار دشواری است، ولی امروز در دنیا فوت و فن هایی را یافته اند که کشاورزی بدون خاک امکان پذیر شده است.
وی اظهار داشت : امروز تکنولوژی استفاده از آب حداقل برای محصول حداکثری در دنیا متعارف شده است، ما باید به دنبال این تکنولوژی ها باشیم.
استاندار سمنان گفت: امروز هر روستایی بتواند زراعت و آبیاری خود را از غرقابی به قطره ای تبدیل کند تسهیلاتی دریافت می کند. 20 درصد را خود می پردازد و 80 درصد را دولت در اختیارش می گذارد لذا محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد.
وی افزود: آب برای ما حیاتی است برای اینکه حفظ منابع آبی و حفظ معیشت کشاورزان برای دولت اولویت دارد و این یکی از موضوعاتی است که روحانیون می توانند بر روی آن متمرکز شوند.
ایشان خاطر نشان کرد: برای تبدیل کشت موجود به کشت قابل قبول برای مثال تغییر کاشت چغندر به زعفران باید تدابیر درست توسط کشاورزان اتخاذ گردد نوع کشت باید تغییر یابد. خداوند راه ها را به روی ما نبسته است خداوند عقل و فکر و تدبیر داده که بتوانیم اگر دشمن از راهی جلوی پیشرفت ما را می گیرد با عقل و فکر و تدبیر اندیشه کنیم و برای برون رفت از مشکلات دنبال راه کارهای جدید باشیم.
چاوشی افزود: "اجتهاد فقط برای فقها نیست" نواندیشی و اندیشه کردن و راهکار پیدا کردن و به روز اندیشیدن در همه سطوح حتی برای یک روحانی مقیم در یک روستا باید جدی گرفته شود.
وی نقش آموزه های دینی و روحانیون را در جذب جوانان به دین اسلام مهم ارزیابی کرد و گفت: هنر مسئولین ما اینست که بتوانند مدیریت کرده و مردم و نسل جدید را از گزند فتنه ها خارج کنند. اگر ایمان داشته باشیم و اگر استقامت داشته باشیم موفق خواهیم شد.
استاندار سمنان افزود: ما دین و روحانیت را از محرم و رمضان شناختیم ما باید بدانیم که اگر روحانیت در جامعه حضور پیدا کند کارهای خوبی را می تواند پیش ببرد. هیچ چیزی به اندازه ارتباط چهره به چهره موثر نیست. ما باید ارتباط چهره به چهره را جدی بگیریم.
امروز به جوانان و نوجوانانی که کنار و در دسترس مسئولین هستند باید دقت کنیم و این جوانان را جذب کنیم. سرمایه های ما برای آینده این نوجوانان هستند.
خانواده های مسلمان ما گرایش به نیکی و خیرخواهی دارند تا کج روی و شرارت. این‌ هنر من و شماست که عرصه را مدیریت کنیم مایوس نشویم وقت بگذاریم تا نسیمی از دینداری و معنویت در جامعه وزیده شود.
ایشان ادامه داد : ما تلاش می کنیم مسئولین استان در جهت هماهنگ شدن با هدف های انقلاب حرکت کنند. باید باور را در جامعه ایجاد کنیم. روحانیت باید تکریم شود و احترام گذاشته شود چرا که روحانیون برای هدف های بزرگ در جامعه حضور دارند.
چاوشی گریزی به مسائل روز کشور در شرایط فعلی زد و گفت: نگرانی ها واضطراباتی که در جامعه شکل می گیرد بخش اعظمی ناشی از تبلیغات سوء است برای خنثی کردن آن و امیدبخشی تلاش کنیم قبل از اینکه دشمن به ما غلبه کند.
وی با اشاره به اینکه ما باید ایمان و اعتقاد و باور را در جامعه نگه داریم این شرایط سخت خواهد گذشت و ترامپ و هم پیمانانشان به سزای اعمال خود می رسند، افزود: دلبستگی به مکتب اهل بیت ضامن پیروزی و سعادت ما خواهد بود فقط یک شرط دارد و اینکه همه باهم باشیم.
وی اظهار داشت: دشمنان از موشک های ما نمی ترسند آنها از نیروهای شهادت طلب کشور ما که در کشور سوریه برای دفاع از حرم به جهاد رفته اند می هراسند از ایمان و اعتقاد جوانان ما می ترسند اگر اختلافات و موضوعات فرعی را کنار بگذاریم براحتی می توانیم از این برهه سخت عبور کنیم.
تعداد بازدید: 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal