استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
اگر تعارضی در کشور بوجود می آید به دلیل شنیده نشدن حرف مردم است/ زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شود 1397/04/06
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
اگر تعارضی در کشور بوجود می آید به دلیل شنیده نشدن حرف مردم است/ زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: نقش و محدوده نقش آفرینی شورای شهر و شهرداری سمنان فقط محدود به شهر سمنان نیست بلکه هر فعالیت و تصمیمی که در مرکز استان اتخاذ می شود، می تواند الگویی برای سایر شهرهای استان باشد.
وی اظهار داشت: باید برنامه ریزی های شهری از روی آگاهی صورت بپذیرد و بدانیم که شهر چگونه می تواند به حیاتش ادامه دهد و از کدام منظر باید به موضوعات پرداخته شود، آیا باید از منظر تقویت گردشگری و بازسازی فضاهای شهری موضوعات شهری را دنبال کنید؟ یا صنعت و مسائل مربوط به این حوزه را در اولویت قرار دهید؟ یا از منظر دیگر این شهر را بواسطه نزدیکی به پایتخت و زیرساخت های موجود شهری دانشگاهی بدانیم؟
ایشان افزود: برنامه محور بودن از مهم ترین موضوعاتی است که باید در راس کارها قرار گیرد و اگر نتوانیم اقدامات و فعالیت ها را پیش بینی کنیم و روی کاغذ بیاوریم و اولویت بندی کنیم، در بین حجم سنگین مسائلی که با آن مواجه‌ایم دچار سر در گمی و از هم گسیختگی در تصمیمات خواهیم شد.
دکتر ناجی خاطر نشان ساخت: یکی از آفاتی که شوراها با آن در سطح کلان موجه اند، قرار گرفتن این نهاد در مسیر کارکرد اصلی شان است، باید به این سوال پاسخ دهیم که آنچه در قانون اساسی دیده شده و طی فرآیندی به نام انتخابات به نتیجه می رسد، برای رفع کدام خلاء در امر حکومت داری است؟
وی گفت: مسلما عنصر و دارایی اصلی هر حکومتی مردم هستند و هرجا به این عنصر حیاتی کم توجهی صورت پذیرد، دچار انحراف خواهیم شد و حتما در تمامی برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها باید به این مساله که مطالبات مردم چه بوده و هست توجه جدی کنیم.
ایشان اذعان داشت: حرف مردم باید شنیده شود، شنیدن هم به معنای صِرف گوش دادن و استماع نیست بلکه به معنی پرداختن به خواسته ها و توجه عملی به آن هاست.
دکتر ناجی افزود: نمی توانیم در فرآیند انتخابات موضوعاتی را مطرح کنیم و به مردم بگوئیم بیائید و رای دهید و بعد ما کار خودمان را انجام دهیم.
معاون استاندار سمنان گفت: در شنیدن و توجه به حرف مردم در حوزه های مختلف نقص وجود دارد و باید در مباحث فرهنگی کشور تجدید نظر صورت پذیرد.
وی ادامه داد: اگر تعارضی در کشور بوجود می آید به دلیل شنیده نشدن حرف مردم است و در اثر کم توجهی‌ها است که اعتراضات و نافرمانی های مدنی شکل می گیرد و منجر به کدورت می گردد.

دکتر ناجی اظهار داشت: از توجه به نخبگان و کارشناسان صحبت های زیادی مطرح می شود اما هنوز فضای مناسبی برای بکارگیری عملی و استفاده از رای و نظر و شنیدن و توجه به آن ها ایجاد نشده است که مستلزم بازنگری است.
معاون استاندار گفت: امروز در کشور با موضوعات مهمی مواجه ایم که باید درباره آن ها گفتگو کنیم، اینکه عنوان شود در فضای علمی، دانشگاهی و عمومی کشور از مسائل صحبت نشود و نظری متفاوت ارائه نگردد، چیزی جز تنگ نظری نیست.
دکتر ناجی اظهار داشت: اینکه در کشور، رئیس جمهوری که نماینده مردم است و به پشتوانه رای مردم روی کار آمده است به علت صحبت کردن از رفراندوم که در قانون اساسی هم آمده است و جزء حقوق مردم است مورد شدیدترین هجمه ها و حمله ها قرار گیرد قابل توجیه نیست و تا زمانی که این ساختار اصلاح نشود تنظیم رفتارها و مناسبات با مردم به درستی شکل نمی گیرد.
وی افزود: شوراها باید ضمن توجه به مباحث عمرانی که پیشانی فعالیت های مجموعه شهرداری هاست، به انسان و مسائل مربوط به انسان و اجتماع توجه جدی داشته باشند و اثرات تصمیم گیری ها را بر زندگی و تعاملات مردم را در نظر بگیرند و یکی از مسائل مهم شهری که باید حل شود بحث انتقال زندان از مرکز شهر سمنان است و ما نیز به عنوان نماینده حاکمیت از این اقدام حمایت می کنیم.
معاون استاندار گفت: توجه به مسائل رفاهی مردم، ایجاد نشاط و حل آسیب های اجتماعی نیز باید در دستور کار شوراها قرار گیرد.

تعداد بازدید: 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal