1397/03/21
استفاده زنبور از باغات و گیاهان سمپاشی شده می تواند باعث تلفات، بیماریها و نهایتاً کاهش جمعیت کندو شود
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، آبزیان و زنبورعسل اداره کل دامپزشکی استان سمنان:
دکتر علی جاویدپور استفاده زنبور از باغات و گیاهان سمپاشی شده را باعث تلفات، بیماریها و نهایتاً کاهش جمعیت کندو دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان:

 دکتر علی جاویدپور رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، آبزیان و زنبورعسل اداره کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: زنبورداران باید قبل از کوچ و اسکان در هر منطقه ای هماهنگی لازم را با مدیریت جهاد کشاورزی بعمل آورند تا چنانچه اگر در منطقه مورد نظرشان عملیات سمپاشی انجام شده بود در زمان مناسب دیگر، و یا به منطقه دیگری کوچ نمایند ضمن اینکه از تراکم بیش از حد کلنی ها در یک مکان جلوگیری شود.

ایشان اضافه نمود: استفاده زنبور از باغات و گیاهان سمپاشی شده می تواند باعث تلفات، بیماریها و نهایتاً کاهش جمعیت کندو شود و یا بدلیل باقی ماندن سموم منجر به مخاطرات بهداشتی محصولات تولیدی شود.

دکتر جاویدپور در ادامه اضافه نمود: زنبورداران ضمن هماهنگی ذکر شده، باید جهت اطمینان از سلامت واحد خود به دکتر دامپزشک مراجعه نمایند تا اقدامات لازم جهت بازدید، صدور گواهی سلامت و گواهی حمل بهداشتی بعمل آید.

وی رعایت نکات فنی و اجرایی، ازجمله زمان مناسب جهت حمل و جابه جایی کندوها، نحوه و جهت چیدمان کندوها، توجه به زمان حرکت انتقال کندوها به نحوی که در شب یا سپیده دم به مقصد برسند را از جمله موارد دیگری برشمرد که توجه به آنها بسیار با اهمیت می باشد.

در پایان دکتر جاویدپور به کلیه زنبورداران تاکید نمود تا کلیه ضوابط و مقررات مربوط به کوچ را رعایت نمایند و پیگیری لازم را جهت بیمه نمودن زنبورستان خود بعمل آورند.

تعداد بازدید:
1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal