1397/03/09
عملیات مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ در سطح 600 هکتار از تاغزارهای شهرستان گرمسار
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار
اسماعیل عرب معصومی گفت: به منظور مبارزه با ملخ کوهاندار تاغ، عملیات محلول پاشی با فاکتورهای کنترل کننده ، در سطح 600 هکتار از کانون های بحرانی تاغزارهای شهرستان گرمسار به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش اداره کل منابع طبیعی استان سمنان:

اسماعیل عرب معصومی با اعلام این خبر افزود: ایجاد جنگل های دست کاشت تاغ شهرستان گرمسار ، حاصل اقدامات بیابان زدائی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان طی چند دهه گذشته است که به میزان قابل توجهی در تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک و حرکت شن های روان نقش بسیار زیادی داشته است . با توجه به این مهم مراقبت و نگهداری از این پوشش های ایجاد شده از اولویت های مهم کاری مجموعه منابع طبیعی استان می باشد.

وی اظهار داشت: با نا مساعد شدن شرایط اقلیمی واکولوژیکی، آفات و بیماری ها در کنار خشکسالی می توانند تهدیدات جدی برای تاغزارها به شمار آیند . در شرایط کنونی ضرورت ایجاب می کند تا با بهره گیری از روش های علمی، تخصصی و دانش روز، اقداماتی از قبیل پیش آگاهی، پیشگیری و کنترل در زمان مناسب به نحوی که کمترین آثار سوء زیست محیطی را در پی داشته باشد ، علیه آنها به کار بست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار تأکید کرد: محدویت اعتبارات ، کمبودامکانات و تجهیزات کافی از مشکلات پیش رو برای مبارزه باآفات است . امیدواریم با همکاری و مساعدت سایر دستگاه های ذیربط عملیات کنترل این آفت به هنگام و با شیوه مناسب انجام گیرد و حتی الامکان از وارد شدن خسارت به درختان تاغ جلوگیری شود.

تعداد بازدید:
1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal