استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
فعاليت احزاب از فساد اقتصادي و اجتماعي جلوگيري مي‌كند 1395/11/28
رييس خانه احزاب ايران:
فعاليت احزاب از فساد اقتصادي و اجتماعي جلوگيري مي‌كند
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
رييس خانه احزاب ايران در همايش احزاب، تشكل ها و فعالان سياسي استان در سالن يادگار امام(ره) استانداري سمنان، گفت: احزاب ضربه گير نظام هستند و فعاليت آنها از فساد اقتصادي و اجتماعي در جامعه جلوگيري مي كند.
وي با تاكيد بر اينكه احزاب بايد به دليل جلوگيري از فردگرايي، ضربه گيربودن براي نظام و جلوگيري‌كننده از تروريسم در كشور تقويت شود، افزود: اگر كشور به صورت تحزب پيش برود، دولتمردان نيز از احزاب حمايت كنند در اين زمينه پيشرفت خواهيم كرد و اميدوارم در آينده فعاليت احزاب به انتخابات پرشور كمك كند.
رييس خانه احزاب ايران با بيان اينكه امام(ره) و رهبري به حزب اعتقاد داشته و دارند و آيت الله هاشمي نيز تاكيد فراواني به نهادينه شدن احزاب در جامعه داشت، با اشاره به شكل گيري احزاب مختلف در كشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي، گفت: اكنون 256 حزب در كشور مجوز قانوني دارند و 187 حزب كه داراي فعاليت بيشتري هستند در خانه احزاب عضوند.
وي ادامه داد: در اين خانه از هر سه جريان اصولگرايي، اصلاح طلبي و مستقلين و اعتدالگرايان حضور دارند و هر سال يك نفر از يك جريان به عنوان رييس خانه احزاب كشور انتخاب مي شود، در خانه احزاب هيچ كس حق ندارد كه جريان ديگر را حذف كند و هر سه جريان بايد در كنار همديگر باشند و هم انديشي كنند
حشمتيان با اشاره به ارتحال آيت الله هاشمي گفت: شايد كساني باشند كه صندلي هاشمي را پر كنند، ولي جايگاه هاشمي پر نمي شود و اميدواريم تيمي تشكيل شود كه ادامه دهنده راه هاشمي و تحقق اهداف اين شخصيتي انقلابي باشد.
رئيس خانه احزاب ايران با اشاره به برگزاري انتخابات امروز دفتر نمايندگي اين خانه در استان سمنان، گفت: 9 نفر در اين انتخابات به عنوان اعضاي اصلي شوراي اجرايي، سه نفر به عنوان علي البدل از هر سه جريان و يك نفر به عنوان بازرس اصلي و يك نفر هم به عنوان علي البدل انتخاب شدند.
وي با اشاره به ديدارش با آيت الله سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، گفت: وي قول داد كه از خانه احزاب استان سمنان حمايت و اين خانه دراين استان تقويت شود.
رئيس خانه احزاب ايران يادآور شد: اكنون در سه استان زنجان و يزد و سمنان خانه احزاب راه اندازي شده است و ايجاد دفتر نمايندگي خانه احزاب در ديگر استانها ادامه دارد.
محمدرضا خباز استاندار، محمدرضا قنبري معاون استانداري سمنان، مصطفي كواكبيان عضو شوراي مركز خانه احزاب و نماينده تهران در مجلس و جمعي از فعالان سياسي و اجتماعي سه طيف اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل استان سمنان در اين نشست حضور داشتند.
پيش از اين نشست نيز انتخابات دفتر نمايندگي خانه احزاب استان سمنان برگزار و اعضاي اصلي، علي البدل و بازرس اين دفتر مشخص شدند.
256 حزب در كشور در سه طيف داراي مجوز فعاليت‌اند و مقرر است دفاتر نمايندگي خانه احزاب در تمام استان تا پيش از انتخابات 96 راه اندازي شود.
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal