استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
رئيس كنگره تاريخ معماري و شهرسازي استان شد 1395/10/20
استاندار سمنان
رئيس كنگره تاريخ معماري و شهرسازي استان شد
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان :
در حكمي از سوي معاون ميراث‌فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري كشور، محمدرضا خباز استاندار سمنان به عنوان رئيس كنگره تاريخ معماري و شهرسازي اين استان منصوب شد.
در حكم محمد حسن طالبيان معاون ميراث فرهنگي سازمان به استاندار سمنان آمده است: نظر به تعهد، تجربه و شايستگي جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان «رئيس كنگره تاريخ معماري و شهرسازي استان سمنان» منصوب مي‌شويد.
در ادامه اين حكم آمده است: انتظار مي رود به منظور تحقق اهداف چهارمين كنگره تاريخ معماري و شهرسازي ايران، توجه كامل به اهميت شناخت ظرفيت‌هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي تاريخ معماري و شهرسازي استان، ايجاد طنين توجه به حفاظت و صيانت از آثار تاريخي و ميراث فرهنگي استان به صورت پايدار و مستمر و فراهم كردن شرايط مناسب برگزاري كنگره استان در سطوح عالي پژوهشي، گام هاي موثري برداريد.
كنگره تاريخ معماري و شهرسازي استان سمنان، توسط اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و با همكاري سازمان‌ها و مراكز آموزش عالي استان سمنان، سوم و چهارم اسفند 95 در تالار تئاتر شهر فرهنگسراي كومش سمنان برگزار مي‌شود.
علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي http://www.semnan.chaui.ir نسبت به ارسال مقالات خود و كسب اطلاعات بيشتر در رابطه با اين كنگره اقدام كنند.
با توجه به تمديد زمان برگزاري اين كنگره، پژوهشگران تا پانزدهم بهمن 95 براي ارسال مقالات خود فرصت دارند.
حوزه‌هاي فرهنگي- طبيعي شهرها و روستاهاي تاريخي، منظر فرهنگي و منظر شهر تاريخي، سازه در تاريخ معماري و شهرسازي، باستان شناسي، معماري و شهرسازي، ميراث معماري و شهرسازي مدرن، ميراث آب و كشاورزي، ميراث فرهنگي ناملموس، راه هاي فرهنگي و عناصر وابسته از جمله محورهاي اين كنگره است.
استان سمنان داراي بيش از يك هزار اثر تاريخي شناسايي شده است كه 718 اثر از اين تعداد در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.
كنگره‌ تاريخ معماري و شهرسازي ايران كه سه دوره به همت مرحوم دكتر باقر آيت‌الله زاده شيرازي از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري كشور در ارگ بم برگزار شد، از رويدادهاي ارزشمند فرهنگي كشور بعد از انقلاب اسلامي است كه به دليل محتواي علمي، هنري و فرهنگي، در نوع خود كم‌نظير است.
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal